Wat gaan we nog doen?
Lasten
Product Ruimte en leefomgeving
De raming van €2.160.000,- voor de berging van het vliegtuigwrak in Veessen is bij dit product opgenomen.
De urenverdeling bij de afdeling ROW is herijkt; hierdoor treden er tussen de onderlinge producten veel (budget)verschuivingen op. bij dit product resulteert dit in een toename van kosten van €268.000,-.
Product Grondexploitatie
De fluctuaties bij dit product ontstaan door toegerekende rentekosten over de geraamde boekwaarden van de exploitaties. Doordat de boekwaarden jaarlijks verschillen, wijken ook de rentekosten af.
Product Wonen en bouwen
De urenverdeling bij de afdeling ROW is herijkt; hierdoor treden er tussen de onderlinge producten veel (budget)verschuivingen op. bij dit product resulteert dit in een afname van kosten van €379.000,-. Daarnaast was er in 2025 €50.000,- geraamd voor diverse ambities voortkomend uit het Volkshuisvestingsprogramma.
Baten
Product Ruimte en leefomgeving
De raming voor de vliegtuigberging in Veessen is budgetneutraal (zowel inkomst als uitgaaf) geraamd.
Product Grondexploitatie
Voor de jaren 2025 (€200.000,-), 2026 en 2027 (beide €100.000,-) zijn er nog bedragen aan winstverwachting opgenomen voor de Grondexploitatie. Daarbij verschillen de baten doordat de rentekosten jaarlijks fluctueren zoals bij de lasten al is toegelicht.