Wat hebben we gedaan?

In april 2024 is er een adviseur OOV gestart met de specifieke opdracht om de aanpak van ondermijning voor de gemeente Heerde te ontwikkelen.  Het college heeft op 24 juni 2024 het Plan van Aanpak Ondermijning vastgesteld.  Met dit plan willen we het volgende bereiken:

In gemeente Heerde: 

  1. herkennen en melden inwoners, ondernemers en medewerkers signalen van ondermijnende criminaliteit.
  2. is er sprake van actueel en effectief beleid. Hierdoor dragen wij bij aan het voorkomen van ondermijnende criminaliteit én wordt het risico op het onbewust faciliteren van ondermijnende criminaliteit verminderd.
  3. is er sprake van een integrale informatiepositie waarmee ondermijnende criminaliteit tijdig wordt gesignaleerd en effectief kan worden aangepakt.

Afgelopen jaar is op veel vlakken ingezet op ondermijning. Een van de onderdelen was het creëren van bewustwording bij bestuurders en medewerkers. Daarnaast is de  samenwerking met relevante gemeentelijke afdelingen gezocht. Met de politie is de samenwerking versterkt doordat het Lokaal ondermijningsoverleg is gestart.  We versterken hierdoor onze informatiepositie!

Wat gaan we nog doen?

De speerpunten uit het plan van aanpak worden het komende jaar geborgd.  Het trainen en opleiden van bestuurders en medewerkers is hier een onderdeel van.